O nas

Agencja Wydawnicza "TECHNOPOL"  istnieje od 1987 roku  jest  największym  wydawnictwem   krzyżówkowym  w Polsce.

 

Pierwszy tytuł „Krzyżówka z Hasłem" zaczął się ukazywać jeszcze za zgodą i pod czujnym  okiem Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk początkowo o objętości 16 stron, stopniowo zwiększał swoją objętość, do obecnych 112 stron.

 

Następnym był miesięcznik  "Mini Krzyżówka" wydawana w formie kartki pocztowej, co miesiąc z wizerunkiem innego banknotu i nagrodami w tej walucie, przez lata była przebojem kiosków.

 

Kolejnym pomysłem "TECHNOPOLU" była wprowadzona w 1994r. seria krzyżówkowa: "100 Panoramicznych", "200 Panoramicznych", "300 Panoramicznych", "400 Panoramicznych", "500 Panoramicznych", "1000 Panoramicznych" - to najchętniej nadal kupowane krzyżówki w Polsce, a także przez Polonię na całym świecie.

 

Miłośnicy równie popularnych, co krzyżówki panoramiczne, lecz nieco trudniejszych krzyżówek jolek, znajdą w ofercie TECHNOPOLU swoje ulubione jolki: „Diagram Jolki”, "200 Jolek", "300 Jolek", "Krzyżówka z Hasłem - Jolki", "100 Jolek od A do Ż".

 

Pasjonatom prawdziwego łamania głowy "TECHNOPOL" poleca miesięcznik "Szaradzista", zawierający wszystkie rodzaje zadań szaradziarskich, a dla najbardziej wymagających TECHNOPOL dedykuje miesięcznik "Krzyżówki z przymrużeniem oka".

 

"TECHNOPOL" jest także wydawcą łamigłówek logicznych: "100 Sudoku z głową", "200 Sudoku z głową", "300 Sudoku z głową", "500 Sudoku z głową". 

 

Bazując na ponad 25-letnim doświadczeniu, dobierając odpowiednio zadania i stopień ich trudności, portfolio TECHNOPOLU wzbogaciło się o kolejne tytuły: „Lekarstwo na pamięć 100 Krzyżówek”, „Lekarstwo na pamięć 200 Krzyżówek”, „Lekarstwo na pamięć 300 Krzyżówek”.

 

„TECHNOPOL” wydaje 28 miesięczników krzyżówkowych, zatrudnia 141 najlepszych autorów krzyżówek, od kilkunastu lat jest niekwestionowanym liderem prasy szaradziarskiej w Polsce, 62% miłośników krzyżówek rozwiązuje krzyżówki TECHNOPOLU.

 

Wg badań Instytutu Millward Brown SMG/KRC w czasopismach krzyżówkowych „TECHNOPOLU”, każdy może znaleźć coś dla siebie, są to czasopisma do których chętnie się powraca i że są to czasopisma na wyższym poziomie, niż inne czasopisma tego typu.

 

W 2013r. TECHNOPOL został uhonorowany tytułem "Dobra Marka 2013 - Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii Krzyżówki, a w roku 2014 uzyskał złoty "Laur Konsumeta 2014".

 

Od lat „TECHNOPOL” jest także uznanym wydawcą pisemek dla dzieci: „Co to ? - łamigłówki dla dzieci", „Zaczarowany  ołówek - łamigłówki dla dzieci", „Dobranocka do kolorowania".Wydawnictwo Technopol 2009