O nas

Agencja Wydawnicza "TECHNOPOL"  istnieje od 1987 roku,  jest  największym  wydawnictwem   krzyżówkowym  w Polsce.

 

Pierwszy tytuł „Krzyżówka z Hasłem", ukazujący się jeszcze za zgodą i pod czujnym  okiem Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk, początkowo o objętości 16 stron, stopniowo zwiększał swoją objętość, do obecnych 112 stron.

 

Następnym była  "Mini Krzyżówka", wydawana w formie kartki pocztowej, co miesiąc z wizerunkiem innego banknotu i nagrodami w tej walucie.

 

Kolejnym pomysłem "TECHNOPOLU" i przebojem kiosków stała się, wprowadzona w 1994r., cyfrowa seria: "100 Panoramicznych", "200 Panoramicznych", "300 Panoramicznych", "400 Panoramicznych", "500 Panoramicznych", "1000 Panoramicznych" - to najchętniej kupowane krzyżówki w Polsce, a także przez Polonię na całym świecie.

 

Miłośnicy równie popularnych, co krzyżówki panoramiczne, lecz nieco trudniejszych krzyżówek jolek, znajdują w ofercie TECHNOPOLU swoje ulubione jolki: „Diagram Jolki”, "200 Jolek", "300 Jolek", "Krzyżówka z Hasłem - Jolki".

 

Pasjonatom prawdziwego łamania głowy "TECHNOPOL" poleca miesięcznik "Szaradzista", zawierający wszystkie rodzaje zadań szaradziarskich, a dla najbardziej wymagających miesięcznik "Krzyżówki z przymrużeniem oka".

 

"TECHNOPOL" jest także wydawcą łamigłówek logicznych: "100 Sudoku z głową", "200 Sudoku z głową", "300 Sudoku z głową", "500 Sudoku z głową". 

 

Bazując na ponad 25-letnim doświadczeniu, dobierając odpowiednie zadania i stopień ich trudności, portfolio TECHNOPOLU wzbogaciło się o kolejne tytuły: „Lekarstwo na pamięć 100 Krzyżówek”, „Lekarstwo na pamięć 200 Krzyżówek”, „Lekarstwo na pamięć 300 Krzyżówek”.

 

„TECHNOPOL” wydaje 20 miesięczników, zatrudnia 141 najlepszych autorów krzyżówek, jest niekwestionowanym liderem prasy szaradziarskiej w Polsce.

 

Wg badań Instytutu Millward Brown SMG/KRC w czasopismach krzyżówkowych „TECHNOPOLU”, każdy może znaleźć coś dla siebie, są to czasopisma do których chętnie się powraca i że są to czasopisma na wyższym poziomie, niż inne czasopisma tego typu.

 

W 2013r. Technopol został uhonorowany tytułem "Dobra Marka 2013 - Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii Krzyżówki.

 

Od lat „TECHNOPOL” jest także uznanym wydawcą pisemek dla dzieci: „Co to ? - łamigłówki dla dzieci", „Zaczarowany  ołówek - łamigłówki dla dzieci", „Dobranocka do kolorowania", „Kolorowanka Kleks", „50 Kolorowanek", „60 Kolorowanek", „70 Kolorowanek", „80 Kolorowanek", „90 Kolorowanek", „100 Kolorowanek".


Wydawnictwo Technopol 2009